Меѓународен ден за елиминирање на насилството врз жените-секоја четврта жена во Македонија е жртва!

2 копии

Во Македонија во периодот од јануари до септември годинава се регистрирани околу 598 жртви на насилство од кои околу 374 се жени, 79 мажи и 45 деца. Секоја ...
| | веќе видена | слични

По повод денешниот Меѓународен ден против семејното насилство многу домашни јавни личности и претставнички на невладиниот сектор, во центарот на Скопје ...
| | веќе видена | слични

Министерот за труд и социјална политика Џељаљ Бајрами, денеска се обрати на одбележувањето на настанот „Меѓународниот ден против насилство на жените“, насловен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 438 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународен ден за елиминирање на насилството врз жените-секоја четврта жена во Македонија е жртва!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: