Шалке убедлив против Лион, Хапоел ја изненади Бенфика

Фудбалерите на Рубин успаа по тешкиот терен да го совладаа тимот на Копенхаген во дуел од 5. коло во Лигата на Шампионите. Единствениот погодок на мечот беше ...
| | веќе видена | слични

Бранителот на трофејот Интер, англискиот Тотенхем и бундеслигашот Шалке обезбедија пласман во елиминациската фаза од Лигата на Шампиони. Тимот на Горан Пандев ...
| | веќе видена | слични

Интер го победи Твенте со 1-0 со голот на Аргентинецот Естебан Камбијасо во 56 минута на асистенција на Весли Снајдер, а македонскиот репрезентативец го одигра ...
| | веќе видена | слични

Покрај Барселона вечерва за исчекор кон елитна пролет треба да направат и Тотенхем, Лион и Манчестер Јунатејд.Актуелниот европски првак Интер на Горан Пандев е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 349 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 130 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 204 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 160 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шалке убедлив против Лион, Хапоел ја изненади Бенфика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: