Два удбаша смислише апаша

Хисен Муслиу од Божидар Спасиќ во Белград најпрвин добил едно, а потоа уште три досиеја кои се однесуваат на функционери на ДУИ. Муслиу интервенирал во нив, ...
| | веќе видена | слични

Мојот клиент ниту го призна делото за кое се товари, ниту обвини било кого дека му бил налогодавец, тврди за АЛФА, Стеван Павлески, адвокат на притворениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одделот за организиран криминал поднесе кривична пријава против поранешниот началник на Управата за безбедност и контраразузнавање, Хисен Муслиу за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање - Хисен Муслиу, кој што е осомничен за фалсификување досиеја на соработниците на тајните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тред ден Скопје е блокирано од приватните автобуски превозници, поради, како што тврдат тие, милионскиот долг што кон нив го има Градот, но градоначалничката ...
сите 320 | | | веќе видена

„Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се ...
сите 363 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 177 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 243 | | | веќе видена

За следната година американската агенција за енергетски информации предвидува дека цената на нафтата од типот „брент“ во просек ќе биде 92,36 долари за барел. ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два удбаша смислише апаша

Од:
До кого (е-маил):
Порака: