За влез во ЕУ - 2.483 прашања!

Србија го доби Прашалникот од Европската унија Европскиот комесар за проширување Штефан Филе вчера на српскиот премиер Мирко Цветковиќ му го врачи Прашалникот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белград, 24 ноември 2010 (МИА) - Премиерот Мирко Цветковиќ изјави оти Србија до крајот на јануари ќе одговори на прашалникот на Европската комисија, што ...
| | веќе видена | слични

- Нашата цел е Србија до крајот на 2011 година да добие статус кандидат за членство во Европската унија и да се одреди терминот за отпочнување на преговорите, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатиите на Северна Македонија и на Бугарија, Бујар Османи и Николај Милков рекоа дека ќе работат против говорот на омраза во двете земји, ...
сите 137 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За влез во ЕУ - 2.483 прашања!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: