„Скајп“ падна во цел свет

Корисниците на популарната апликација за комуникација „Скајп“ од утринава не можат да ја активираат. „Некои од вас можеби имате проблеми со Скајп или не забележувате дека сте онлајн. Детектиравме проблем во поднесувањето на статусите на Скајп. Погодените корисници нема да можат да го прменат својот статус и сите контакти кои ги имаат ќе им се прикажат како да се офлајн. Инстант пораките ќе може да се испраќат како што е и вообичаено“, соопштуваат од тимот на Скајп. Од таму информираат дека се работи на отстранување на проблемот.
| | веќе видена | слични
13 копии

Популарната апликација за комуникации „Скајп“ ја обнови нормалната работа, по сериозните проблеми и прекини во текот на вчерашниот ден. - Мило ни е што можеме да соопштиме дека сервисот „Скајп“ во целост работи, се наведува во официјалниот твит на компанијата. На сите оние кои вчераа сака да се вклучат на „Скајп“ им се појавуваа пораките: „Моментно сме преоптеретени... Ве молиме обидете се подоцна“ или „Симнете го Скајп за користење во кое било време“. Службата за поддршка на компанијата тогаш соопшти дека е свесна за проблемот кој се појавува и дека се работи на негово отстранување. Причините за вчерашниот „проблем“ засега не се соопштени.
| | веќе видена | слични

Нормалната комуникација преку популарната апликација за аудио/видео повици Skype вчера наиде на глобален проблем поради која беше недостапна за корисниците низ целиот свет. Неофицијално станува збор за преоптоварување на системот поради зголемниот обем на активни повици во еден момент. Службата за поддршка на Скајп соопшти дека проблемот бил експресно остранет. Корисниците на Скајп не беа во можност менуваат нивниот статус, сите нивни контакни ќе се прикажуваат како да се недостапни. Сепак инстант пораките функционирале без прекин - велат од Скајп.
| | веќе видена | слични

Aпликацијата Скајп утрово ја обнови нормалната работа, по сериозните проблеми и прекини во текот на вчерашниот ден. На сите оние кои вчераа сакаа да се вклучат на Скајп им се појавуваа пораките: „Моментно сме преоптеретени... Ве молиме обидете се подоцна“ или „Симнете го Скајп за користење во кое било време“. Службата за поддршка на компанијата тогаш соопшти дека е свесна за проблемот кој се појавува и дека се работи на негово отстранување. Причините за вчерашниот „проблем“ засега не се познати. Забава Има видео?:
| | веќе видена | слични

„Microsoft“ синоќа по полноќ објави дека „Skype“ конечно нормално функционира, по целодневните проблеми. Во соопштението стои дека е детектиран проблем со поставките кои се поврзани со статусите, а кои одредуваат дали некој на мрежата ќе ве гледа како „online“ или нe. Проблемот на многумина им го зациментира статусот на „offline“, па поради тоа корисниците не беа во можност да воспостават повици. „Skype“ брзо реагираше и соопшти дека работи на решение на проблемот. „Некои од вас може да имате проблеми со присуство во „Skype“ и не може да сте „online“. Забележавме проблем со прилагодувањата за статусот во „Skype“. Погодените корисници нема да можат да го променат својот статус, сите нивни контакти ќе бидат прикажани како да се вклучени и тие нема да можат да започнат разговори со нив“, соопштија вчера од „Microsoft“.
| | веќе видена | слични

Комуникацијата на популарната апликација Skype денес е оневозможена. На страната на Skype стои објаснувањето: „Денес сме преоптеретени. Ве молиме обидете се подоцна“ . Службата за поддршка соопшти дека знаат за проблемот кој се појави и работат на негово отстранување. Како што сите знаеме, комуникацијата преку Skype има витално значење за бизнисите и потрошувачите. Овие дигитални алатки ви овозможуваат да останете поврзани, а Skype е едно од најпопуларните места во светот. Со околу 300 милиони корисници, Skype им овозможува на членовите на семејството да останат во контакт, врските на далечина да траат и бизнисите да ја зајакнат нивната глобална врска, меѓутоа Skype не е единствената алатка. Постојат и други алтернативи кои можат да го заменат Skype, а нудат големи можности, слични како оние на Skype. Viber Слично како Skype, апликацијата Viber е една од доста познатите апликации која е бесплатна и нуди широк спектар на функции, со што голем број луѓе тврдат дека моментално нуди најдобра услуга на видео ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Комуникацијата преку популарната апликација Скајп денес е недостапна за корисниците низ целиот свет. На сајтот на Скајп е наведено: „Моментно сме преоптоварени… Ве молиме обидете се подоцна“. Службата за поддршка на Скајп соопшти дека е свесна за проблемот, кој се појави и дека работи на негово отстранување. Корисниците на Скајп нема да можат да го менуваат нивниот статус, сите нивни контакни ќе се прикажуваат како да се отсутни и тие нема да бидат во можност да ги повикуваат, наведуваат од седиштето на Скајп. Тие додаваат дека „пораките се испраќаат нормално“.
| | веќе видена | слични

-Некои од вас можеби имате проблем со „ Skype“ или не забележувате  дека сте !„ online“. Детектиравме проблем во подесувањето на статусот на „ Skype’. Погодените корисници не ќе можат да го променат статусот и сите контакти кои ги имаат ќе им покажуваат како да се „ offline“. „Инстант пораките ќе може да се испраќаат како и досега“ соопшти тимот на „ Skype“ , кои во моментов работи на решавање на проблемот.
| | веќе видена | слични

Програмата за разговор и телефонски повици „Skype“ се „распадна“ во целиот свет, објавија специјализирани сајтови. Корисниците се соочуваат со проблеми при поврзување и влез во компјутерската програма. Од „Microsoft“ признаа дека има проблем и дека работат на негово отстранување. „Некои од вас може да имате проблеми со присуство во „Skype“ и не може да сте „онлајн“. Забележавме проблем со прилагодувањата за статусот во „Skype“. Погодените корисници нема да можат да го променат својот статус, сите нивни контакти ќе бидат прикажани како да се вклучени и тие нема да можат да започнат разговори со нив“, забележуваат од „Microsoft“. Компанијата сепак не споменува колку долго ќе потрае за го поправат проблемот и кога програмата ќе проработи нормално. „Работиме на решавање на овој проблем и се надеваме наскоро ќе ве известиме за ситуацијата. Прифатете го нашето извинување за предизвиканите непријатности“, дополнуваат од гигантот.
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Скајп“ падна во цел свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: