Најавена спортска сала и канализациска мрежа во Ракотинце


4 копии

При посетата на премиерот Никола Груевски на општината Македонски Брод се донесоа повеќе решенија кои беа и барање на самите граѓани. Изградба на социјални ...
| | веќе видена | слични

Се решаваат егзистенцијалните поблеми на жителите од Македонски брод. Ќе се градат социјални станови за ранливите категории, а домовите на семејствата кои ...
| | веќе видена | слични

Изградба на нови социјални станови, реновирање на стари и дотраени згради, лекар и медицински персонал во населени места каде е неопходно, тениско игралиште и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Премиерот Никола Груевски вчера престојуваше во работна посета на Македонски Брод каде изврши увид во неколку проекти што ги реализира Владата, како и неколку ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 403 | | | веќе видена

Владата на седницата која се одржа утринава донесе неколку одлуки со кои се намалуваат царинските давачки од 65, 55 и 45 отсто на 10 отсто за повеќето ...
сите 284 | | | веќе видена

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска пристигна во ненајавена посета на Киев, од каде изјави дека украинските сили постепено освојуваат ...
сите 109 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

СКОПЈЕ – 286 затвореници кои се осудени на казна затвор до 6 месеци ќе бидат пуштени и ќе бидат слободни граѓани ако Законот за амнестија помине во Собранието ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најавена спортска сала и канализациска мрежа во Ракотинце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: