Анчелоти не си оди

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти ги демантираше шпекулациите во англиските медиуми дека по серијата лоши резултати бил подготвен да си поднесе оставка. Тој ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Челзи, Карло Анчелоти наводно размислува за заминување од клубот, пишуваат денес британските медиуми. Причината е повеќе од јасна, угледот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Италијанскиот стратег сериозно размислува за својата иднина на Стемфорд Бриџ, а причина за тоа е начинот на кој менаџментот на клубот се “ценка“ околу сумата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 493 | | | веќе видена

Легендарниот англиски фудбалер Пол Гасокоњ кој имаше бурен голман го „нападна“ неговиот сонародник, англискиот голман Питер Шилтон. Шилтон стоеше на голот на ...
сите 369 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 170 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 343 | | | веќе видена

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик ...
сите 155 | | | веќе видена

Прашањето за Гоце Делчев е отворено во комисиите уште во ноември минатата година, меѓутоа направени се некоку обиди. Мислам дека во однос на содржината во ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти не си оди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: