Ќе летаат ли трамваи по скопските улици?

3 копии
8 копии

Заедничката понуда на унгарскиот Виалто Консалтинг од Будимпешта и на англиската компанија ЕЦ Харис Лтд е избрана за најповолна на јавниот тендер за ангажирање ...
| | веќе видена | слични

Консултантите во првата фаза треба да изработат студија за концесинирање на трамвајскиот превоз и целосна студија за трамвајски превоз во Скопје, а во втората ...
| | веќе видена | слични

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 493 | | | веќе видена

Освен ремек-делата на Диего Армандо, Марадона засекогаш ќе остане запаметен по голот што го постигна против Англија на Светското првенство во 1986 година. ...
сите 321 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 343 | | | веќе видена

Став на партијата, на Владата, на претседателот Заев, но и државна позиција е дека македонската иднина е во Европската Унија, објави попладнево заменик ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе летаат ли трамваи по скопските улици?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: