Банките најмногу профитираа од помошта за Ирска

По вчерашниот поговор во Даблин, еврото зајакна на 1,376 долари, додека индексот Nikei на акциите на берзата во Токио денеска се зголеми за 0,9 проценти и ...
| | веќе видена | слични

По Грција, на коленици ноќеска падна и довчерашниот келтски економски тигар, Ирска. Владата во Даблин по неколкумесечни размислувања, но пред сè одбивања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 493 | | | веќе видена

Освен ремек-делата на Диего Армандо, Марадона засекогаш ќе остане запаметен по голот што го постигна против Англија на Светското првенство во 1986 година. ...
сите 321 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Избраниот демократски претседател Џо Бајден размислува за назначување на Том Донилон, дипломатски ветеран и советник за национална безбедност на поранешниот ...
сите 343 | | | веќе видена

СДСМ го одби повикот на поранешниот партиски лидер и претседател на државата Бранко Црвенковски неговата матична партија да го свика Централниот одбор и да се ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 64 | | | веќе видена

Бугарска фашистичка војска, бугарски окупатор, несносен бугарски фашистички окупаторски режим и неговата денационализаторска политика на македонскиот народ. ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банките најмногу профитираа од помошта за Ирска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: