Не очекува топла сабота

Утре не очекува сончево и релативно тивко време. Облачноста ќе биде релативно мала. Во повардарскиот тек максималната температура ќе има вредности околу 34°С, ...
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде променливо облачно и потопло со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, особено во jугозападните и јужните делови ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Есента во Македонија и на северната хемисфера на Земјата почнува утре во 10 часот 21 минута и 33,26 секунди. Во истовреме на јужната Земјина полутопка ќе почне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд. В четврток кон крајот на денот нашето ...
| | веќе видена | слични

Облачно време и наместа локален дожд. Тмурното време низ Македонија, постепено ќе се поправи до веќерва. Разведрувањето се очекува попладнево, пред се во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од утре почнува есента на северната хемисфера. Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Се предвидуваат грмежи и повремени врнежи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 59 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Tрговците треба да кажат ако имаат проблем со снабдувачите на прехранбени продукти за Инспекторатот да реагира, вели првиот човек на пазарна, откако голем дел ...
сите 200 | | | веќе видена

Од 19 септември, кога е донесена првата владина Одлука за намалување на цените, направени се над 550 надзори, издадени се преку 32 платни налога и изречени се ...
сите 115 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 183 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не очекува топла сабота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: