Силно невреме ноќеска ќе ја тресе Македонија

6 копии

Интензивни врнежи од дожд и засилен ветер се очекува да ја зафатат земјава во попладневните часови, најавуаат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во ...
| | веќе видена | слични

Денес и утре се очекуваат поројни дождови проследени со појава на грмежи и силен ветeр кој на моменти ќе достигнува брзина од 80 километри на час. Од Управата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силно невреме ноќеска ќе ја тресе Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: