Србија ја „крилата„ на Теодосиќ, трилерот за Литванија: Второто полуфинале е Србија – Литванија


Србија е третиот полуфиналист на Европското првенство во кошарка откако во четвртфиналниот меч славеше над Чешка со . Чесите му пружија жесток отпор на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По третпат на последните четири Европски првенства во кошарка, Шпанија се заќити со златниот медал откако ви финалето, многу лесно ја победи Литванија со 17 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 448 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија ја „крилата„ на Теодосиќ, трилерот за Литванија: Второто полуфинале е Србија – Литванија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: