Со Јанева не по телефон, со електронска пошта


Различни дефиниции во јавноста за приоритетите на новата специјална обвинителка, Катица Јанева. Дали евентуалните криминали од прислушуваните разговори ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Форумот на слободоумни патриоти (ФСМ) го поздравува донесувањето на Законот за Јавно обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од ...
| | веќе видена | слични

Погледнте го новото издание на „360 степени“ на ТВ Алсат-М во кое се дебатираше за изборот на Катица Јанева за специјален јавен обвинител и за законот што ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во свечената изјава пред Советот на јавните обвинители Јанева се заколна дека во вршењето на функцијата јавен обвинител ќе ги почитува Уставот, законите и ...
| | веќе видена | слични

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева може и треба да бара изземање на Скопскиот основен суд за предметите поврзани со прислушувањата, изјави адвокатот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Канал 5 зборуваше за протестите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира поради ...
сите 259 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 337 | | | веќе видена

Ликот и делото на револуционерот Гоце Делчев ги комплицира македонско - бугарските односи. Од Бугарија имаше најави дека е можно да ги блокираат преговорите ...
сите 146 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 290 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Јаким Неделковски од СОНК во вечерашното гостување во 24 отворено, потенцираше дека МОН и владата се наоѓа пред сериозен проблем каде разни целни групи ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска преку закажана аукција на државни записи Владата на Заев ќе ги задолжи граѓаните за нови 42 милиони евра наменети за враќање на стари долгови, додека ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со Јанева не по телефон, со електронска пошта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: