Иванов – Вујановиќ: Членство во ЕУ и НАТО е во интерес на стабилноста на регионот

Поздравувајќи го изборот на специјалниот обвинител, претседателот на државата Ѓорге Иванов, денеска изрази надеж дека и другите обврски од политичкиот договор ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Република Македонија и Црна Гора имаат симболична трговска размена од околу 12 милиони долари во првите шест месеци од 2015 година. Најголем проблем за подобра ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамки на официјалната посета на претседателот Ѓорге Иванов на Црна Гора, во средата во Подгорица беше организиран македонско-црногорски бизнис-форум на кој ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 667 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов – Вујановиќ: Членство во ЕУ и НАТО е во интерес на стабилноста на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: