Лани загинале 160 лица

Светски ден за сеќавање на жртвите од сообраќајни несреќи Во сообраќајни незгоди дневно гинат повеќе од 3.000 лица од кои 1.000 деца и млади. Годишно, 1,3 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

- МВР презема повеќе активности, не само за расчистување на последиците, туку и за превентивно и едукативно делување за побезбеден сообраќај. Нашата статистика ...
| | веќе видена | слични

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, која присуствуваше на одбележувањето на Светскиот ден за сеќавање на жртвите од сообраќајни несреќи, што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МВР со Фејсбук пост и соопштение објави ваква трагична и болна информација. Непрофесионално, недостоинствено кон жртвите и семејството и неодговорно кон ...
сите 8 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

По соопштението на Основото јавно обвинителство дека малата Вања била пронајдена мртва , а кое не откри многу за нејзиното убиство, туку напротив, уште повеќе ...
сите 69 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лани загинале 160 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: