Меси и Роналдо со хет-трик

Фудбалерите на Барселона и Реал (М) во 12. коло на шпанското првенство тренираа голови пред претстојните дуели во Лигата на шампиони. Барса на гости ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Двата шпански фудбалски гиганта во саботата навечер имаа своевиден дуел во постигнување голови. Барса на гостувањето ја торпедираше Алмерија со 8:0, а Реал ...
| | веќе видена | слични

Прво Барселона со неверојатни 8-0 ја растури Алмерија и со тоа го израмнија рекордот што го држеа фудбалерите на каталонскиот тим, но од сезоната 1959/60. Како ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона направија страшна увертира за "Ел Класико", кој е на програмата наредното коло, в понеделник... Каталонците беа сурови против Алмерија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси и Роналдо со хет-трик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: