СДСМ : „Селото гори бабата се чешла“

2 копии

Изјавата на Гордан Горгиев е доказ за лицемерието што го спроведува СДСМ. Гордан Горгиев призна дека Плоштад Слобода е квази невладина организација и партиска ...
| | веќе видена | слични

Скопје - СДСМ излезе со реакција на пресот на ВМРО-ДПМНЕ. „Груевски и ВМРО ДПМНЕ продолжуваат да се однесуваат по онаа народната: “село гори баба се чешла“. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скопје - „Аферата Надеж продолжува. Плоштад Слобода е уште една квази невладина организација која е финансирана со пари на СОРОС Македонија, а која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Оваа организација е формирана за политички цели, наменски, а се финансира со пари од СОРОС. Ја сочинуваат истите луѓе, соработници, пријатели, блиски роднини ...
| | веќе видена | слични

„Плоштад Слобода“ е иницијатива создадена за партиски цели на СДСМ, уште една квази невладина организација што ја финансира СОРОС Македонија, смета ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 402 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 299 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 144 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 245 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 204 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ : „Селото гори бабата се чешла“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: