САД се сеќава на 11 септември - уапсено момче на комеморацијата

САД денеска ја одбележуваат 14 годишнината од стравичните терористички напади кој на 11 септември 2001 година го шокираа целиот свет. Во нападите на тој крвав вторник загинаа околу 3000 луѓе.Тажната годишнина од нападот беше одбележана во градовите низ САД, а најсвечено беше во Њујорк каде терористите ги срушија две кули од Светскиот трговски центар.За време на комеморацијата во Канзас Сити полицијата го уапси Џосу Рајн Голдберг (20) од Флорида откако преку интернет на друга личност му давал инструкции како да направи и активира бомба. Момчето не знаело дека се допишува со доушник на ФБИ и сега е зад решетки.Според службените извештаи на американските служби, 11 септември 2001 година 19 терористи киднапираа четири американски авиони. Два удрија во кулите, по еден во секоја кула на временска разлика од 17 минути, по што и двете се срушија.Третиот авион удри во зградата во Пентагон, главното седиште на министерството за одбрана на САД во сојузната држава Вирџинија, додека четвртиот се сруши во Пенсилванија ...
| | веќе видена | слични

Без сомневање, 11.09.2001 година беше еден од најужасните денови во понова историја. Околу 3.000 невини луѓе загинаа кога терористите киднапираа четири цивилни авиони. Два од авионите удрија во кулите близначи кај Светскиот трговски центар во Њујорк, додека еден авион удри во Пентагон во Вашингтон, а еден во поле во Пенсилванија благодарение на напорите на храбрите патници кои упаднале во пилотската кабина. Со комеморацијата на Американците за овој ужасен ден, ви нудиме 30 фотографии кои ве потсетуваат зошто овој ден е толку важен. ГАЛЕРИЈА
| | веќе видена | слични

Останато

Девица 23.8.-23.9. Работа: Доколку планирате да се занимавате со формалности, хартии или судови, тогаш денешниот ден ви е поволен. Љубов: Сакате да влезете ...
сите 154 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 91 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД се сеќава на 11 септември - уапсено момче на комеморацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: