Режисерот Златко Паковиќ со „Брехтовата поучна драма“ гостуваше на АКТО во Битола

Една од работите по која ќе се памети десеттото издание на фестивалот АКТО, е претставата на белградскиот режисер Златко Паковиќ, “Ибзеновиот непријател на ...
| | веќе видена | слични

По протестниот марш и перформансот на актерот Иван Јерчиќ, вчера на првиот ден од своето десетто издание во Битола, наспроти одбивањето на општината да даде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според ДИК изборниот процес на сите гласачки места тече без проблеми. Од пристигнатите податоци од 2.326 избирачки места (од вкупно 3.480) излезноста до 9 ...
сите 597 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 449 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 122 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 195 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Режисерот Златко Паковиќ со „Брехтовата поучна драма“ гостуваше на АКТО во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: