Ципрас го доби договорот, но го загуби мнозинството во Парламентот

2 копии
3 копии

„Изборите се императив за целите на политичката стабилност. Со оглед на проблемите во владиното мнозинство, ситуацијата може да се нарече секако мирна, но не и ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот министер за енергетика Панос Скурлетис изјави дека владата ќе побара во парламентот да се гласа доверба после побуната меѓу пратениците на владејачката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Само предвремени избори можат да ја вратат политичката стабилност во Грција, изјави грчкиот министер за животна средина и енергетика Панос Скурлетис за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициска партија „Потами“ бара интерпелација на претседателката на Собранието Зои Константопулу, кој е испратен до пратеничките групи на другите опозициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 523 | | | веќе видена

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го водел со непознато ...
сите 245 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет“, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето ...
сите 103 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, за повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, во младите и поддршка ...
сите 234 | | | веќе видена

После 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки, се правда лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за објавената „бомба“ каде се слуша како со пцости и погрдни ...
сите 70 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести прашањето за границите повторно ќе ѝ го довери на Владата, дознава Алсат М од извори во Комисијата каде се водела жестока дебата ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас го доби договорот, но го загуби мнозинството во Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: