ПАДНА ПРВИОТ ЧОВЕК НА МАКПЕТРОЛ: Андреа Јосифовски си лапнал 375 милиони денари од Макпетрол?!


МВР поднесе кривична пријава против 21 лице поврзани со незаконско прелевање на капитал од акционерското друштво Макпетрол во Командитното друштво со акции ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рафинеријата ОКТА во понеделникот потврди дека привремено го суспендира снабдувањето на Макпетрол додека не биде нормализирана состојбата со банкарската сметка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рафинеријата ОКТА од денеска прекина да го снабдува Макпетрол со нафтени деривати. Од компанијата во своето кусо соопштение ја потврдија веста. „ОКТА не го ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Поради блокираните сметки скопската компанија „Окта“ одлучи да не доставува нафта до „Макпетрол“, јавува телевизијата „Алсат“ од свои извори во раководството ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

„Се издава привремена мерка на начин што се запира примената на одлуката на Макпетрол АД Скопје за одобрување зделка со заинтересираната страна број 001-17/4 ...
| | веќе видена | слични

Поради замрзнатата сметка, исплатата на платите на вработените во компанијаја „Макпетрол“ доцни и неизвесно е дали тоа ќе се случи в понеделник. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАДНА ПРВИОТ ЧОВЕК НА МАКПЕТРОЛ: Андреа Јосифовски си лапнал 375 милиони денари од Макпетрол?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: