Пусиќ: Киднаперите на Салопек не се јавувале за да се преговара со нив

Томислав Салопек го киднапирала разбојничка група која барала пари за негово ослободување, а потоа завршил во рацете на терористите од Исламска држава, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Условите за ослободување на Томислав Салопек биле намерно саботирани од страна на џихадистите. Условите за ослободување на Томислав Салопек биле намерно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Исламската држава никогаш досега не вратила тело на ниеден заложник и според него, најмалку е веројатно џихадистите да го предадат телото, чија фотографија ја ...
| | веќе видена | слични

Додека безбедносните служби и понатаму ги проверуваат информациите за егзекуцијата на Хрватот Томислав Салопек, американски експерт за исламски тероризам Бил ...
| | веќе видена | слични

Сé уште нема официјална потврда дека Томислав Салопек е убиен, но се појавија нови детали за околностите на неговото киднапирање. Киднаперите ја исконтактирале ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пусиќ: Киднаперите на Салопек не се јавувале за да се преговара со нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: