Булдожер усмрти момче од Челопек

Булдожер на градилиште удрил во младо момче кое од ударот било усмртено. Башким Д. На возраст од 24 години, од тетовско Челопек, загинал при изведување на градежни работи во близина на Кичево. Имено, додека изведувал градежни работи на пат во близина на кичевско Бачиште, Башким бил удрен од булдожер, а градежното возило удрило уште едно лице. Двајцата биле итно префрлени во болница, каде Башким им пдгледнал на повредите, а второто лице, според информациите се наоѓа во критична состојба и лекарите се уште се борат за неговиот живот. /извор:
| | веќе видена | слични
4 копии

Момче од Косово било прегазено во саботата попладне на улицата „Лазо Трповски“ во Скопје. Автомобил „опел вектра“, којшто го управувал педесет ипетгодишен скопјанец, удрил во дваесет иседумгодишниот пешак, кој е идентификуван според името – Арина, по потекло од Косово. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Ургентниот центар за укажување лекарска помош. По неколку часа момчето починало во болница. Од страна на СВР Скопје извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот. The post Прегазено момче од Косово во Скопје appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на улицата Лазо Трповски во скопски Чаир. Полицискиот извештај вели дека во околу 16.10 часот, автомобил со марка „опел вектра“, кој го управувал лицето М. Ф. удрил во косовскиот државјанин Ариан П. кој се движел пеш. Пешакот веднаш бил однесен во Ургентниот центар, но за жал им подлегнал на повредите. Екипата на Секторот за внатрешни работи го извршила увидот на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични
7 копии

На 16.08.2015 година околу 16:10 часот во Скопје на ул.„Лазо Трповски“ случена е сообраќајна незгода во која автомобил „Опел Вектра“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Ф.(55) удрил во пешак Ариан Р.(27) од Косово. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот по што веднаш бил пренесен во Ургентниот Центар за укажување на лекарска помош, каде во 21:10 часот им подлегнал на повредите. Од страна на СВР-Скопје извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Дваесет и седумгодишен косовски државјанин викендов го загубил животот кога на него налетал автомобил на улица во скопската населба Чаир, соопшти МВР. Станува збор за Ариан Р., кој им подлегнал на повредите во Ургентниот центар.Трагичниот настан се случил околу вчера, околу 16 часот, на улицата Lазо Трповски кога М.Ф. (55) налетал со неговата "вектра" на косовецот.Тој со возило на Итната помош бил префрлен во најблиската болница од каде поради сериозноста на повредите бил пренесен во Ургентниот центар. По петчасовна борба на лекарскиот тим, тој околу 21 часот починал.Екипа на скопската полиција извршила увид на местото на незгодата но засега нема никакви информации околу причините.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пешак загина вчера околу 16 часот во Скопје на улицата Лазо Трповски кога возило „опел вектра“ управувано од М.Ф.(55) удрило во 27-годишниот Ариан Р. од Косово. Тој се здобил со тешки телесни повреди по што веднаш бил пренесен во Ургентниот Центар, каде во 21,10 часот им подлегнал на повредите. СВР-Скопје извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Државјанин на Косово го загубил животот во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на улицата Лазо Трповски во скопската населба Чаир, соопшти полицијата. Како што информираат оттаму, сообраќајката се случила околу 16.10 часот, кога автомобил, марка „опел вектра“ со скопски регистарски ознаки, што го управувал М.Ф.(55) удрил во косовскиот државјанин Ариан Р. кој се движел пеш. Ариан Р. со тешки телесни повреди веднаш бил пренесен во Ургентниот центар, каде и покрај настојувањата на лекарите починал во 21.10 часот. Екипа на Секторот за внатрешни работи Скопје извршила увид на местото на несреќата.
| | веќе видена | слични

Дваесет и седумгодишно момче од Косово починало во сообраќајна незгода што се случила вчера попладне во Скопје, информираат од МВР. Според податоците на полицијата, вчера во 16.10 часот во Скопје на улицата „Лазо Трповски“ се случила сообраќајната незгода во која учествувале возило „опел вектра“ управувано од М.Ф. (55), кој удрил во пешакот Ариан Р. (27) од Косово. Момчето со тешки телесни повреди веднаш било пренесено во Ургентниот центар за укажување лекарска помош, каде што во 21.10 часот им подлегнало на повредите. Од страна на СВР-Скопје извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Дваесет и седум годишен косовски државјанин вчера бил прегазен во Скопје . Косовски државјанин прегазен во Скопје Како што информираат од МВР, вчера околу 16,10 часот во Скопје на ул.„Лазо Трповски“ случена е сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „Опел Вектра“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Ф.(55) удрил во пешак Ариан Р.(27) од Република Косово. Пешакот во незгодата се здобил со тешки телесни повреди се здобил пешакот по што веднаш бил пренесен во Ургентниот Центар за укажување на лекарска помош. Вчера во 21,10 часот прегазениот косовски државјанин им подлегнал на повредите. Од страна на СВР-Скопје извршен е увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот. Инаку ова е трет ваков случај за само две недели. Во тешка сообраќајка во населбата Пинтија , на 7-ми август годинава загина 70-годишен маж. Во него удрило комбе во скопски регистерски таблички. Несреќата се случила на булеварот „Борис Трајковски“ во населба Пинтија, кога комбето удрило во пешакот ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Скопје педесет и петгодишен возач усмрти 27-годишен пешак.Како што информираа од полицијата околу 16.10 часот во Скопје на ул.„Лазо Трповски“ случена е сообраќајна незгода во која автомобил опел вектра со скопски регистерски ознаки управуван од М.Ф.(55) удрил во пешак Ариан Р.(27) од Косово.Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот по што веднаш бил пренесен во Ургентниот центар за укажување на лекарска помош, каде во 21.10 часот им подлегнал на повредите.Скопската полиција извршила увид на местото на настанот и работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во Солун денеска го одложи за 24 октомври судењето на поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи суспендираше четворица вработени кои Јавното обвинителство ги сомничи дека учествувале во настаните од 27 април во ...
сите 183 | | | веќе видена

(Отворено писмо од Борис Змејковски- еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ и прв генерален секретар на партијата) Почитувани граѓани на МАКЕДОНИЈА, Почитувани ...
сите 126 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 158 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 190 | | | веќе видена

Општинската изборна комисија од Битола им ги врачи уверенијата на новата градоначалничка Наташа Петровска и членовите на новиот состав на Советот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 400 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Булдожер усмрти момче од Челопек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: