Херојско реми на Работнички за пласман во плејофот на Лига Европа


2 копии

Работнички обезбеди пласман во плејоф фазата на Лига Европа откако вечерва одигра 1:1 на гостувањето кај фаворизираниот Трабзонспор. „Романтичарите“ постигнаа ...
| | веќе видена | слични
10 копии
11 копии

Екипата на Работнички го продолжува успешниот пат во квалификациите од Лига Европа и по трите минати кола за македонскиот претставник останува уште бараж ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Работнички го направија најголемото изненадување во синоќешните реванш средби од третото квалификациско коло во Лига Европа со пласманот во ...
| | веќе видена | слични

СЕНЗАЦИОНАЛНА ПОБЕДА НА СКОПСКИОТ ФУДБАЛСКИ КЛУБ ВО ЛИГА ЕВРОПА Со сензационалната елиминација на Трабзонспор, Работнички успеа да заработи милион евра од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Храброста и упорноста и понатаму е главен адут на нашиот единствен тим кој остана да се натпреварува во елитните европски шампионати. Вчеравечер Работнички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Херојско реми на Работнички за пласман во плејофот на Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: