Македонец дел од ИСИС: Стефан си ја сменил верата и името и се борел во Сирија!

Македонецот Стефан С. е меѓу приведените девет лица во полициската акција “Ќелија” дознава Press24 од извори од истрагата. Според нив, Стефан пред одредено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан од Скопје или Суфијан, како што е неговото муслиманско име, не е единствениот преобратен православен Македонец кој го прифатил радикалниот ислам за кој ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Роден како Стефан, а во Сирија го викале Суфијан. Во Скопје завршил медицина, а сега на 31 година доби кривична пријава од МВР дека учествувал во редовите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонецот Стефан Стефановски кој војувал на боиштата во Сирија се борел на страната на терористичката организација поради идеологија, а не за пари, пренесе ...
| | веќе видена | слични

Стана Суфијан, а дипломира за доктор и со години баравме да се тргне од Тутунсуз-џамијата Стефан од Скопје или Суфијан, како што е неговото муслиманско име, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан Стефановски (31) лекар од Скопје е христијанското име на еден од уапсените во вчерашната антитерористичка акција на МВР „Ќелија“. Според извори од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА УАПСЕНИТЕ ОД ГРУПАТА ЏИХАДИСТИ ВО АКЦИЈАТА „ЌЕЛИЈА“ ВО СКОПЈЕ На имамот на двете скопски џамии Тутунсуз и Јаја Паша Реџеп Мемиши кој заедно со ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу уапсените во вчерашната антитерористичка акција на МВР „Ќелија“, се наоѓа и етнички Македонец кој живеел и студирал во Скопје. 31-годишниот лекар Стефан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец дел од ИСИС: Стефан си ја сменил верата и името и се борел во Сирија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: