Пробиена една коловозна лента од патот Тетово-Јажинце

13 копии
4 копии

Пет дена по невремето во Тетово, се уште се трага по телото на шестодишната Дрита Амети од Шипковица. Таа е едно од трите деца кои загинаа во катастрофалното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Екипите на Штабот за заштита и спасување на Град Скопје и вчера беа активни во тетовскиот регион по силното невреме и големите штети кои беа нанесени. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
13 копии

Продолжува потрагата по исчезнатото девојче во невремето од пред четири дена во село Шипковица и расчистувањето со ангажираната механизација. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пробиена една коловозна лента од патот Тетово-Јажинце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: