Од мигранти украдени околу 3.000 евра

2 копии

Во четвртокот помала група мигранти биле нападнати од три непознати лица, при што и биле одземени близу 3.000 евра соопшти полицијата. Имено, околу 3.45 часот на излезот од село Негорци кон село Прдејци, М.А.(23) од Ирак кој се движел со уште четири сириски државјани биле пресретнати од возило од кое излегле три непознати лица и со закана со оружје им било извршено разбојништво. Им украле пари, мобилни телефони и друго по што го напуштиле местото на настанот и стекнувајќи се со противправна имотна корист од 200.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. The post Од мигранти украдени околу 3.000 евра appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични
13 копии

Три цркви во гостиварските села Церово, Ново Село и Сушица во текот на изминатата недела биле ограбени од непознат сторител. Грабежите вчера се пријавени во Полициската станица во Гостивар. Во првиот случај е пријавено дека во временскиот период од 12. до 18 јули годинава во селото Церово непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Никола“ и одзел 600 денари по што го напуштил местото на настанот. Во период, пак, од 16. до 18 јули годинава непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Јован“ во селото Ново Село од каде одзел 400 денари по што го напуштил местото на настанот. Во гостиварското село Сушица во периодот од 13. до 18 јули годинава непознат сторител со употреба на физичка сила насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Никола“ и одзел 5.000 денари и 100 грама злато во вид на букви по што го напуштил местото на настанот. Од МВР информираат дека се превземаат мерки за расчистување на случаите.
| | веќе видена | слични

Три цркви, во гостиварските села Церово, Ново Село и Сушица биле ограбени изминатиот викенд, а крадците украле пари и златни букви, информира полицијата. Првата кражба се случила во црквата „Свети Никола“ во селото Церово, во периодот од 12 до 18 јули кога била пријавена во полиција. Kрадецот со подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата и украл 600 денари. Од четвртокот до саботата била ограбена црквата „Свети Јован“ во гостиварското село Ново Село. Kрадецот насилно влегол во црквата оштетувајќи ја влезната врата и украл 400 денари. Во СВР Гостивар во саботата била пријавена и кражба во црквата „Свети Никола“ во селото Сушица. Kражбата се случила од понеделникот до саботата кога и била откриена. Kрадецот насила ја отворил вратата и украл 5.000 денари и 100 грама злато во вид на букви. Полицијата извршила увид и ги бара крадците.
| | веќе видена | слични

ВО ГОСТИВАРСКО Непознати крадци ограбиле три цркви во Гостиварско од каде одзеле пари и злато. Трите кражби во полицијата биле пријавени завчера. Според првата пријава, во периодот од 12. до 18. овој месец, во село Церово, Гостиварско, крадци во црквата "Св. Никола" насилно ја отвориле вратата и зеле 600 денари , а потоа побегнале. На ист начин била ограбена во црквата "Св. Јован" во село Ново Село од каде се украдени 400 денари. Третата кражба, според пријавата во полицијата се случила во периодот од 13. до 18. во црквата "Св. Никола", во село Сушица, од каде се украдени 5.000 денари и 100 грама злато во вид на букви. Во сите три случаи полицијата извршила увид и трага по крадците.
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминатата седмица се ограбени три цркви во гостиварскиот регион. Во периодот од 12 до 18 јули, непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Свети Никола“ во гостиварското село Церово и украл 600 денари. Втората кражба се случила во периодот од 16 до 18 јулчи во Ново село, гостиварско. Крадецот украл 400 денари од црквата „Свети Јован“ и избегал. Во периодот од 13 до 18 јули ограбена била црквата „Свети Никола“ во гостиварското село Сушица. Украл 5000 денари и 100 грама злато во вид на букви. Се преземаат мерки за откривање на сторителите.
| | веќе видена | слични
2 копии

Трите кражби се случиле во текот на минатата недела а полицијата засега нема осомничени лица Од гостиварската полиција соопштија дека од црквата "Свети Никола" во селото Церово се украдени 600 денари кои локалните верници ги имале оставено на иконите и во касата. Крадецот успеал да влезе откако насилно ја отворил влезната врата. На ист начин е ограбена и црквата "Свети Јован" во Ново Село но оттаму крадецот побегнал со 400 денари. Најголем плен е однесен од црквата "Свети Никола" во селото Сушица каде крадецот однел 5.000 денари и златни букви тешки околу 100 грама. Во сите три случаи кражбите биле откриени вчера од локалните верници. МВР соопшти дека локалната полиција засега нема осомничени лица.
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Полициската станица Гостивар вчера е пријавено дека во временскиот период од 12 до 18 јули годинава во гостиварското село Церово непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Никола“ и одзел 600 денари по што го напуштил местото на настанот. Се превземаат мерки за расчистување на случајот. Исто така е пријавено дека во временскиот период од 16 до 18 јули годинава во селото Ново Село, Гостиварско непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Јован“ и одзел 400 денари по што го напуштил местото на настанот. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Освен црквата во село Церово, МВР информира дека периодов ограбени биле и црквите „Св. Јован“ и „Св. Никола“, исто така во гостиварско. Првата се наоѓа во Ново Село, а другата во селото Сушица.Крадецот во црквата „Св. Јован“ употребил предмет за да ја отвори влезната врата, за потоа да одзеде 400 денари, додека во „Св. Никола“ биле одземани 5.000 денари и 100 грама злато во вид на букви. Од МВР превземаат мерки за расчистување на случаите. Сите три цркви се ограбени во периодот од 12 до 18 јули и се наоѓаат во гостиварско, но од МВР не информираат дали се работи за истиот или различен крадец или група.
| | веќе видена | слични

Крадците не запираат. Вчера биле ограбени три цркви во Гостивар. Според податоците од полицијата, во првиот случај, во селото Церово-гостиварско, засега непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Никола“ и одзел 600 денари по што го напуштил местото на настанот. Истиот ден во Ново Село непознат сторител со употреба на подесен предмет насилно ја отворил вратата од црквата „Св. Јован“ и одзел 400 денари по што го напуштил местото на настанот. Оцени ја веста
| | веќе видена | слични

На 17.07.2015 година околу 02,30 часот на ограбена е бензинската пумпа „Твинс Петрол“ на ул.„Железничка“ во Куманово од страна на три непознати лица. Како што денеска соопшти МВР, со закана со пиштол извршено е разбојништво при што од вработените се одземени сума на пари од околу 3.000 денари. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Нова ера за Македонија. Ера на просперитет, напредок и исполнети ветувања најави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на конвенцијата на која коалицијата ги ...
сите 75 | | | веќе видена

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да го коментира брифингот на шефот на грчката дипломатијата Никос Коѕијас со грчките новинари во Њујорк, на кој истакнал ...
сите 211 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Македонија денес повторно е демократија, исправена на патот на ЕУ и НАТО, каде што припаѓа, истакнал премиерот Зоран Заев во обраќањето на Универзитетот ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од мигранти украдени околу 3.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: