Страшни фотографии од сообраќајката кај Демир Капија

Уништен автомобил, крв, расфрлени лични работи на српското семејство кое доживеа трагедија, е сликата на автопатот Скопје-Гевгелија, кај Демир Капија по сообраќајната несреќа која се случи утринава. ФОТО: Канал 5 ФОТО: Канал 5 Во несреќата, како што веќе информиравме, животот го загуби 63-годишната Миланка К. од Белград, а повредено е четиричлено семејство. Возачот на „Цитроен“, М.К. (40) изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот, по што Миланка починала на лице место, а со повреди покрај него се здобила и неговата сопруга 38-годишната А.К. и нивните две малолетни деца, 3 годишно дете и 9 месечно бебенце, кои се пренесени на скопските клиники. Полицијта на местото на несреќата изврши увид и се утврдуваат причините за настанување на истата.
| | веќе видена | слични

Александар Бандука Којиќ, нејзиниот сопруг Милан Којиќ и нивните две мали деца се во општо добра здравствена состојба. Тие беа тешко повредени во сообраќајката која се случи вчера на автопатот Велес-Гевгелија, кај Демир Капија. Во несреќата почина мајката на Александра, 63-годишната Миланка Бандук. Возачот на „цитроенот берлинго“, Милан има повреди на рбетот и десната раката, па е згрижен на Одделот за трауматологија. Три годинишниот син има контузии на главата и се наоѓа во одделот за неврохирургија, а деветмесечната ќерка на семејството Којиќ е на интензивна, но имала полесни повреди. - Мајката и деветмесечно бебе се стабилни и не се во животна загрозувачка состојба. Посериозни повреди има постарото дете, но сметаме дека се ќе мине најдобро. Единствено возачот на автомобилот претрпел бројни фрактури – изјави дежурниот лекар од КАРИЛ. Полицијата истражува како автомобиот излетал од патот, па удрил во бетонски ѕид, при што од силината на ударот беазмалку целото возило било уништено. Се истражува дали било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уништен автомобил, крв, расфрлени лични работи на српското семејство... ваква беше вчера ужасната глетка на местото на сообраќајната несреќа. За потсетување, 63-годишната Миланка К. од Белград го загуби животот, откако автомобилот „Цитроен“ со српски регистерски таблички кој го управувал 40-годишниот белграѓанец М.К. излетал од коловозот. Во несреќата покрај возачот, со повреди се здобила и неговата сопруга 38-годишната А.К., како и нивните две малолетни деца, 9-месечно бебе и три годишно детенце. ФОТО: Канал 5
| | веќе видена | слични

63 годишната Миланка К од Белград го загуби животот, а уште три лица се повредени меѓу кои едно 9 месечно бебе во страшната сообраќајна несреќа која вчера се случи во близина на Демир Капија. Возачот загубил контрола над автомобилот и излетал од коловозот. ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Состојбата на повредените српски државјани во вчерашната сообраќајна несреќа кај Демир Капија е стабилизирана. Во несреќата загина Миланка Бандука (63) од Нова Варош, додека нејзината ќерка Александра (38) и зетот Милан Којиќ (40), како и двете внучиња, од кои едното потешко се повредени. Семејството патувало во Грција на море, а несреќата се случила кога возилото „ситроен берлинго“, со кое управувал Којиќ, излетало од патот, ја пробило заштитната ограда на надвозникот, а потоа паднало во амбисот. Возилото потоа се забило во бетонскиот столб на надвозникот, пишува Блиц. Несреќната жена починала на лице место, додека Александра Бандука Којиќ, ќерка на настраданата се здобила со полесни повреди, а нејзиниот маж, поради повреда на кичмата и раката сместен е на одделението за трауматологија на скопските клиники. Нивниот син И.К. здобил нагмечување на главата и се наоѓа на одделението на неврохирургија, додека деветомесечната ќерка И.К. има полесни повреди. -Мајката и бебето се стабилни и не се животно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со скршеница на черепот во тешка состојба вчера на Клиниката за неврохирургија е примено тригодишно дете од Србија кое беше тешко поврдено во сообраќајката кај Удово.На истата клиника се хоспитализирани и неговата 38-годишна мајка и деветмесечната сестричка.– Мајката и доенчето се во стабилна состојба – изјави д-р Александар Жупановски, дежурен лекар на Клиниката за неврохирургија.Таткото кој го управувал возилото „цитроен берлинго“ се здобил со повреди на раката, имал и скршен пршлен и е задржан на болничко лекување на Клиниката за трауматологија. На лице место од здобиените повреди починала 63-годишната баба.Трагичната сообраќајка се случила вчера околу 6 часот наутро на клучката кај Демир Капија. 40 годишниот белграѓанец изгубил контрола на возилото и паднал од клучката на подвозникот.Семејството од Србија тргнало на одмор во Грција.
| | веќе видена | слични

Едно лице загина, а четири се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи кај Демир Капија во вчерашните утрински часови. - Утрото околу 6 часот и 30 минути, кај клучката кај Демир Капија, автомобил со српски регистарски ознаки излетал од мостот на автопатот, на регионалниот пат, изјави Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес. Полицијата соопшти дека загинатата е 63-годишната Миланка К. од Белград која животот го загуби на лице место, откако автомобилот управуван од 40-годишниот белграѓанец М.К. изгубил контрола и излетал од патот. Во несреќата покрај возачот, со повреди се здобила и неговата сопруга 38-годишната А.К., како и нивните две малолетни деца, 9-месечно бебе и три годишно детенце. Повредените по укажаната лекарска помош во велешката болница, се пренесени во ургентниот центар во Скопје. Полицијата ги утврдува причините за несреќата.
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи соопшти дека сообраќајната несреќа утрово околу 6 часот на автопатот Скопје - Гевгелија кај клучка Демир Капија се случила откако патничко возило „ситроен берлинго“ со српска ознака излетало од коловозот. Возилото било управувано од М.К.(40), кој изгубил контрола над возилото и излетал од коловозот, при што на самото место од добиените тешки повреди починала Миланка Б.(63). Во несреќата се повредени А.К.(38), дете од три години и 9-месечно бебе. По укажаната лекарска помош во Велес тие со возило на брзата помош биле префрлени во Клинички центар Скопје. Извршен е увид на местото на настанот од јавен обвинител и увидна екипа на СВР Велес и се преземаат мерки за утврдување на причините кои довеле до сообраќајната незгода, информира МВР.
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка е уапсена попладнево во својот дом во Скопје. Нејзиното приведување најверојатно е поврзано со случајот „Рекет“. Обвинителството ...
сите 566 | | | веќе видена

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 242 | | | веќе видена

Истрагата за најголемата криминална афера во македонската историја, аферата „Рекет“, се претвори во фарса и театар со кој се замајува македонската јавност. ...
сите 367 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшни фотографии од сообраќајката кај Демир Капија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: