Ципрас попушти: Грција се согласи на условите на кредиторите


Главниот аргумент на противниците на старо-новиот пакет мерки е што премиерот Ципрас ги заборавил ветувањата за начинот за излез од кризата што ги даваше како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчкиот премиер Алексис Ципрас нема да поднесе оставка и веројатно ќе направи промени во владата, откако во среда парламентот во Атина ќе гласа за програмата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради драстичната промена во текот на преговорите со лидерите од еврозоната, грчкиот премиер се соочува со бунт во сопствената партија „Сириза“. Тој дури ...
| | веќе видена | слични

Грција пропушти да исплати уште една рата од долгот кон Меѓународниот монетарен фонд, овој пат од 450 милиони евра. Со ова неподмирените обврски кон ММФ и се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас попушти: Грција се согласи на условите на кредиторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: