Попоски в понеделник ќе оствари средба со Нуланд


Откако опозициската СДСМ ги напушти преговорите, а владејачката ВМРО ДПМНЕ кажа дека за нив е неприфатлива оставка на нивниот претседател Никола Груевски од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дали на патот на евроатлантската интеграција треба да не предводат луѓе кои се огрешиле од моралот, законите и уставот? Ако е тоа дозволено во САД и во ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Силно и демократско општество во Македонија е американската стратешка цел, според вишата претставничка на Стејт департментот во посета на Македонија Викторија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски в понеделник ќе оствари средба со Нуланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: