ССК тврди: Грчките компании редевно ги плаќаат обврските на македонските компании

Кризата во Грција засега не влијае на платниот промет на домашните фирми, велат од ССК. Иако се очекуваше да има одложување на плаќањето на досепаните обврски, ...
| | веќе видена | слични

Унгарија сака да ги пласира најдобрите македонски производи на својот пазар и да ја интензивира еконоската соработка со МАкедонија, изјави државниот секретар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК тврди: Грчките компании редевно ги плаќаат обврските на македонските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: