Кривична за Латас и Талевска за емитување на снимките со изјавата на Бошкоски

Александар Даштевски од Обединети за Македонија денска во  основен суд Скопје 1 поднесе кривична пријава против новинарите на Сител телевизија, Драган Павловиќ ...
| | веќе видена | слични

Љубе ја призна изјавата со која го терети Јохан Тарчуловски, а се амнестира себеси од било каква одговорност. Изјавата не е спорна, но лут е затоа што Сител ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за Латас и Талевска за емитување на снимките со изјавата на Бошкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: