Алијанса за позитивна Македонија повикува на компромис за решавање на кризата


Алијансата за Позитивна Македонија ги повикува лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да постигнат компромис во најкус можен рок. Македонија трпи заради непродуктивните ...
| | веќе видена | слични

Лидерите Заев и Груевски и на средбата синоќа која според партиски извори траела 30 минути по полноќ наводно не успеале да ги приближат ставовите. Груевски бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Народно движење за Македонија е силно вознемирен од изјавите на Али Ахмети и Мендух Тачи дека и името е дел од пакетот за политичката криза поради наводното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

По Тачи и Ахмети со порака спорот со името ќе биде дел од пакетот за кој лидерската четворка ќе разговара, но во подоцнежната фаза од преговорите, пренесе 24 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 151 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 156 | | | веќе видена

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за позитивна Македонија повикува на компромис за решавање на кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: