Попоски: Посетата на Коѕијас ќе се искористи за градење подобра клима со Грција


Спорот за името, мерките за градење доверба, како и унапредување на билатералните односи во повеќе области ќе бидат тема на утрешната средба во Скопје на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Никола Груевски во четвртокот попладнето во Брисел ги претстави заложбите на земјата за евроатлантските интеграции на редовниот самит на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денеска во Брисел учествуваше на редовниот Самит на Европската народна партија (ЕПП), на кој ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Брисел, домаќин на настанот беше претседателот на Европската народна партија, Жозеф Дол, а меѓу присутните беа и германската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски: Посетата на Коѕијас ќе се искористи за градење подобра клима со Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: