Ципрас: Сега топката е кај европските власти


На состанокот на министрите на еврозоната, кои вонредно се состанаа, одбиено е барањето на Јанис Варуфакис за да се продолжи на неколку недели програмата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчката влада ги отфрли последните предлози на доверителите, изјави претседателот на еврогрупата Јерон Дијселблум, предупредуваји дека Атина ја „затворила ...
| | веќе видена | слични

Програмата за помош на Грција завршува во вторник навечер, одлучија попладнево министрите за финансии од еврозоната, откако го одбија барањето на Атина за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Додека сум Претседател на ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволам промена на Уставот за Договорот со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати никаков Договор што е на штета на ...
сите 175 | | | веќе видена

Прво да претпоставиме што не мислам дека ќе биде случај, дека бугарскиот парламент ќе го отфрли предлогот. Нашето молчење во тоа сценарио знаете што ќе ...
сите 1106 | | | веќе видена

Во нацртот на заклучоците од Самитот на ЕУ, што ќе се одржи на 23 и 24 јуни, точката за Македонија е сѐ уште празна. Ова го јави дописничката на МИА која вели ...
сите 576 | | | веќе видена

Ако Скопје има сериозни проблеми со топлотната енергија, граѓаните ќе се соочат со уште поголем проблем оти во централното градско подрачје се нема услови за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кражба била извршена во објект на Јавното претпријатие „Национална радиодифузија“ од Куманово, соопшти денеска полицијата. – Вчера во 17:30 часот во СВР ...
сите 278 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најави целосна блокада на институциите, патиштата и на целата држава доколку власта не се согласи на предвремени парламентарни избори. За власта, ...
сите 136 | | | веќе видена

Пациентка од душевна болница е тешко повредена откако испаднала од возило. Станува збор за пациентка од ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар која испаднала ...
сите 229 | | | веќе видена

Шефот на државата Пендаровски во интервју за ТВ24 часа вели дека го советувал премиерот да не оди во Брисел и ја оценува одлуката на Бугарската црква за ...
сите 140 | | | веќе видена

Граѓаните со дебаклот на протестот му упатија јасна порака на ВМРО-ДПМНЕ и на Христијан Мицкоски дека не сакаат блокади и деструкции. Наместо да биде единствен ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас: Сега топката е кај европските власти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: