Заклучоците на Советот на ЕУ

„Последниот извештај на „Фридом хаус“ за почитувањето на човековите права и слободи, владеењето на правото, како и за слободата на медиумите ги потврдува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

СДСМ соопшти дека ги поздравува заклучоците на Советот на министрите на ЕУ. Во заклучоците, Европската унија порачува дека приоритет за Република Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Планот на Владата за нови реформи за европска интеграција премиерт Никола Груевски го соопшти преку фејсбук. Планот е прецизен со конкретрни мерки и рокови кои ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска со соопштение ги поздрави заклучоците на Советот на министрите на ЕУ. Во заклучоците, како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија ги поздравува заклучоците за земјава донесени на Советот на министри на Европската Унија и воедно нагласува дека сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заклучоците на Советот на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: