СДСМ: Новата зграда на ВМРО ДПМНЕ е споменик на криминалот, владејачката бара опозицијата да го објасни потеклото на својот имот

Оваа зграда, тврдина, како што ја нарече Груевски вчера, е споменик над спомениците на криминалите и криминалниот врв на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска портпаролот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот процес на градба на новото партиско седиште на ВМРО-ДПМНЕ кое беше промовирано во саботата, е транспарентен и во согласност со законските нормативи, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 283 | | | веќе видена

Од Македонскиот полициски синдикат, се јавија со соопштение. „Во име на раководството и на бројното членство на МПС упатуваме честитки до сите припадници на ...
сите 629 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 602 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски на својот Фејсбук профил напиша дека ние Македонците сме гостопримлив народ за сите со ...
сите 243 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот, изјави ...
сите 629 | | | веќе видена

Австралиската тениска ѕвезда Ник Кирјос уште еднаш го нападна својот грчки ривал Стефанос Циципас за нивната расправија на Вимблдон во 2022, оценувајќи дека ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Новата зграда на ВМРО ДПМНЕ е споменик на криминалот, владејачката бара опозицијата да го објасни потеклото на својот имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: