Сончево и топло се температури до 37 степени. Попладне можен е дожд


6 копии

Како што соопшти УХМР, времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи дожд, особено претпладне. Врнежите повеќе ќе бидат застапени во ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Во Македонија во четврток ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд.Сосема слаби врнежи се очекуваат во северните и северозападните предели, каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло се температури до 37 степени. Попладне можен е дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: