Заев ќе се советува со коалициските партнери и со граѓанскиот сектор како понатаму

В недела лидерот на СДСМ Зоран Заев ќе има состаноци со претставници на политичките партии од опозициската коалиција, како и со претставници на невладините ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално седум до десет дена е рокот кој го даваат невладините организации и опозициски партии за да постигне договор за надминување на политичката криза, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седум до десет дена е рокот што неофицијално го даваат невладините организации и опозициските партии за да се постигне решение за составот на преодната владата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 16 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов наместо на задача, на кафанска маса.Додека Кочани гори, и градоначалникот и жителите молат за ...
сите 169 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе се советува со коалициските партнери и со граѓанскиот сектор како понатаму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: