Егзодус преку Македонија кон ЕУ


2 копии

Низ мал прозорец, многу глави и раце испружени низ решетките, со транспарент на кој пишува „СЛОБОДА“ – ваква беше сликата денеска во Центарот за странци, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 12. јуни 2015 (ИНПРЕС) – Народниот правобранител Иџет Мемети за денеска најави прес конференција на која ќе ја презентира актуелната состојба во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имигрантите во Македонија трикратно го надминале капацитетот на прифатниот центар; Владата ќе расправа во понеделник Втор пат во само два дена имигрантите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 165 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 187 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 184 | | | веќе видена

Полицијата фатила лихвар, на кого му пронашла две возила одземени од граѓани на кои им двал лихва и потоа заглавиле, но и пари. „На 30.07.2021 во 08.20 часот, ...
сите 246 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 188 | | | веќе видена

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Егзодус преку Македонија кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: