Груевски: Заев не сака договор бидејќи се плаши од избори


2 копии

Македонија ќе трпи последици од неуспешните разговори. По неуспешниот крај од 12 –часовните преговарања во Брисел странските дипломати се разочарани од односот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со неуспехот на разговорите во Брисел преку опструкцијата и неподготвеноста на опозицискиот лидер Зоран Заев да се договори за излез од политичката криза, тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не треба да сте многу паметни за да констатирате некои објективни факти кои што се поврзуваат со политичкото однесување на лидерот на СДСМ, но и на неговите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Заев не сака договор бидејќи се плаши од избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: