(ВИДЕО) Керим на 24 Вести: Само Дневник ни е провладин, другите два весника на МПМ не се


Срѓан Керим на вечерашново гостување во 24 Анализа зборувајки за актуелната криза во државата негираше дека оваа влада со аферата околу 750 илјади евра го ставила како што го праша новинарот во „шише“. Извршниот директор на МПМ не ја криеше наклонетоста кон актуелната влада на Груевски и уште еднаш потврди дека разрешениот директор на УБК Сашо Мијалков му е личен пријател. За весниците кои ги издава МПМ сопственост на Орце Камчев, извршниот директор Керим изјави дека весникот Дневник е провладин а Утрински и Вест не биле. Тој ги негираше прашањата на новинарот дека во сите три весника на компанијата е воведена досега невидена цензура во уредуваката политика па дури и дека им биле симнати од насловна извештаите за штрајкот на лекарите и инцидентот што градоначалникот на Карпош го предизвика на паркинг во Скопје. Во продолжение погледнете го целото интервју на 24 Анализа.
| | веќе видена | слични

Од видеото во продолжение погледнете го вчерашното гостување на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов во емисијата „24 Анализа“ на 24 Вести каде тема беше договорот за предвремени избори во април наредната година постигнат со посредство на Хан, и за можните решенија за излез од политичката криза.
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителите од СЈО и утрово пристигнаа на работа во зградата на Рузвелтова, иако вчера Советот на јавните обвинители реши да се вратат во обвинителствата каде ...
сите 443 | | | веќе видена

Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...
сите 671 | | | веќе видена

Откако Советот на јавни обвинители донесе одлука да ги разреши и врати во матичните обвинителства помошниците на Катица Јанева, Претседателот на Советот, Ацо ...
сите 234 | | | веќе видена

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. ...
сите 248 | | | веќе видена

Нашата одбојкарска репрезентација дојде до првата победа на Европското првенство и тоа во пресметката со Белорусија која ја добивме со 3-1 во сетови. Со ова ...
сите 188 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашното интервју за МРТВ 2 изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 702 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Керим на 24 Вести: Само Дневник ни е провладин, другите два весника на МПМ не се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: