УЕФА: Црвен картон за ФИФА


Корупцискиот скандал по кој дури 14 високи челници во ФИФА се обвинети од американското обвинителство не му наштетија на претседателот Сеп Блатер, кој вчера на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ФИФА, Сеп Блатер изјави дека е шокиран од одлуката на САД да апси функционери два дена пред конгресот во Цирих и додаде дека е шокиран од УЕФА ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сенката на огромниот корупциски скандал од последните два дена, Јозеф Блатер останува претседател на ФИФА, откако пред вториот круг противникот принцот Али ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за одбрана на Украина Алексеј Резников изјави дека земјата нема да користи борбени авиони Ф-16 во контраофанзивата против руските сили летово, туку ...
сите 299 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи заедно со Кети Василевска денеска беа во општина Карпош како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“.-Имаме силна ...
сите 268 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Припадници на турскиот баталјон командоси, чие испраќање беше побарано од НАТО, пристигнаа на Косово поради неодамнешното влошување на безбедносната состојба. ...
сите 368 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА: Црвен картон за ФИФА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: