Севилја ја одбрани Лига Европа и се пласира во ЛШ


5 копии
3 копии

Јунакот на славјето на Севиља во Лигата на Европа, Карлос Бака, изјави дека чувството да се одбрани титулата во второто по ранг европско натпреварување, е ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Севиља ја одбранија титулата во Лигата на Европа и изборија директен пласман во Лигата на шампионите следната сезона. Се започна со голот на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Фудбалскиот клуб Вест Хем следната сезона ќе настапува во квалификациите за Лига Европа, соопшти англиската Фудбалска асоцијација (ФА). Вест Хем за ова право ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Севилја ја одбрани Лига Европа и се пласира во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: