Хан со европската тројка од понеделник на лидерска средба во Скопје


Еврокомесарот Јоханес Хан од понеделник ќе има заедничка средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и на СДСМ Зоран Заев, а по оваа средба ќе биде одржана ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, ќе допатува во Скопје во вторник, на 2 јуни. Маја Коцијанчич, портпаролка на Јоханес Хан, за „Мета“ потврди дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 238 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан со европската тројка од понеделник на лидерска средба во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: