Бомба #34: „Па коа ќе го срушиме и ова ќе биде чисто земјиште бе Миле!“


Денешната таканаречена бомба на опозицијата откри разговори помеѓу поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични

Петре Шилегов, портпарол на СДСМ денеска во новата бомба открива за скандали за тоа како се испреплетени врските помеѓу функционерите во Владата на Грувески. - ...
| | веќе видена | слични

4. Разговор помеѓу Гордана Јанкулоска и Иво Котевски ГЈ : Абе кај, кој ќе им го пренесе бе Иво, кај на Плусинфо? ИК : Не бе шо… Плусинго, Бриф и она како им ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на министерот Зоран Ставрески, се консултира со екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, како да го уреди станот во зградата во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 174 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бомба #34: „Па коа ќе го срушиме и ова ќе биде чисто земјиште бе Миле!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: