Ова се новите први луѓе на разузнавање и јавна безбедност (Фото)

Љупчо Андоновски е именуван за нов директор на на Управата за безбедност и контраразузнавање, на местото на Сашо Мијалков кој пред неколку дена поднесе оставка ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи ги отфрла обвинувањата по последната “бомба“ на опозициската СДСМ, во која според лидерот Зоран Заев се обелоденува дека институциите ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Андоновски и Горанче Савевски се новите имиња што седнаа на директорските места на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), односно на Бирото за ...
| | веќе видена | слични

Наследникот на Сашо Мијалков, кој девет години беше на чело на Управата за безбедност и контраразузнавање, Љупчо Андоновски, целата своја кариера ја поминал во ...
| | веќе видена | слични

Другиот сет на разговори говори за безаконие нарачано лично од Груевски. Човек кај кого е најдено 5,5 тони црвена нафта, се договараат како да го поштедат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се новите први луѓе на разузнавање и јавна безбедност (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: