(ВИДЕО) Страотен пад на Стеф Кари


Тимот на Голден Стејт Вориорс избори место во финалето на НБА лигата и по пауза од 40 години повторно станаа шампиони на западот. Стеф Кари и друштвото славеа ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот на Кливленд Кавалерс Леброн Џејмс, изјави дека е невозможно да се запре кошаркар каков што е Стефан Кари. Кливленд и Голден Стејт оваа недела ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Клеј Томпсон е надвор од комбинација за екипата на Голден стејт пред големото финале во НБА-лигата против Кливленд, поради дијагностициран потрес на мозокот. ...
| | веќе видена | слични

„Кралот“ е втор кошаркар во историјата според „трипл-дабл“ учиноците во НБА плеј-офот. ЛеБрон Џејмс беше движечката сила на Кливленд во финалната серија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Страотен пад на Стеф Кари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: