Честитка од Божиновска по повод Денот на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј


Светите браќа Кирил и Методиј, се посочува во честитката, со својот подвиг, со нивното учителствување ги надминаа сите земни дела и ни подарија слово, азбука, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата, Никола груевски го честита 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители и учители и посакува радосни и благословени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешниот голем празник, 24 Мај, Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, претставува потстетник на нивната суштинската и историска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани на Република Македонија им го честита 24 Мај – Денот на сесловенските просветители и учители, светите браќа Кирил и Методиј. – Денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 253 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 198 | | | веќе видена

И пред Афроамериканецот Џорџ Флојд (46) да заврши на бетон со лицето на под, полицијата имала проблеми со него. Тоа е прикажано на новите снимки од надзорната ...
сите 394 | | | веќе видена

Не подлегнав на тие што ми велеа да молчам за да добијам подобар третман. Имаше бледи завршни зборови на обвинителката Рускоска која што денеска ја нема. Вака ...
сите 133 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Честитка од Божиновска по повод Денот на сесловенските просветители Св.Кирил и Методиј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: