За Лавров инцидентот во Куманово е со терористички предзнак

2 копии
8 копии

Српскиот портал Телеграф.рс пренесува ставови на бројни домашни економски и политички експерти, како и сознанија од регионални разузнавачки служби, според кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според ставовите на експертите, ЕУ ги стави балканските земји во ситуација да мора да се одречат од гасоводот „Турски тек“, така што го режираше нападот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Директорката на Центарот за надворешна политика, Александра Јоксимовиќ оцени денеска дека посетата на министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија ја повика Европската унија да обрне внимание на особено вознемирувачките терористички настани на Балканот. Тоа го изјави рускиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Лавров инцидентот во Куманово е со терористички предзнак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: